خوجالي

خوجالي سوي قيريمي

پرواز جنگنده هاي نيروي هوايي آزربايجان بر فراز قره باغ/ احتمال آغاز عمليات گسترده نظامي

+0 به يه ن
پرواز جنگنده هاي نيروي هوايي آزربايجان بر فراز قره باغ/ احتمال آغاز عمليات گسترده نظامي

در پي تبادل آتش شديد ميان ارتش آزربايجان و نيرو هاي ارمني، هواپيماهاي جنگنده نيروي هوايي ارتش از صبح امروز اقدام به گشت زني و انجام عمليات شناسايي بر فراز جبهه قره باغ كرده اند.


به گزارش اؤيرنجي سسي و به نقل از رسانه‌هاي آزربايجان شمالي؛ ارتش ارمنستان در روزهاي گذشته به شدت در حال نقض پيمان آتش بس مي‌باشد. در اين راستا نيز ارتش آزربايجان به صورت موثري اقدام به پاسخگويي به نيروهاي مهاجم نموده است.

بر اساس اخبار رسيده، ديروز و امروز گروه‌هاي تكاوري و تخريبي دشمن، در نظر داشتند با گذر از خطوط مرزي و ورود به خاك آزربايجان، به نيروهاي ارتش ضربه وارد نمايند كه در هر دو مورد اين گروه‌ها با پاسخ سنگين و آتش شديد نيروهاي آزربايجاني مجبور به عقب‌نشيني شده‌اند.

همچنين از جبهه “ترتر” خبر مي‌رسد از نيمه شب گذشته تا كنون مبادله آتش شديدي بين طرفين در حال انجام است. خبرهاي غيررسمي حكايت از ورود سلاح‌هاي سنگين به ميدان مبارزه دارد. . وزير دفاع آزربايجان اعلام نموده است كه در ۲۴ ساعت گذشته ارمنستان ۱۸۹ بار نقض آتش بس نموده است.

از سويي ديگر “زاهد اوروج” نماينده پارلمان آزربايجان و عضو كمسيون امنيت مجلس در اظهاراتي گفته است كه با رود كنوني هر لحظه امكان آغاز جنگ و عمليات گسترده نظامي وجود دارد.

خبرهاي از آن حكايت دارد كه وزارت دفاع در بيانيه‌اي اعلام نموده كه تمامي داوطلبين براي عضويت در ارتش در رزهاي جاري مي‌توانند به نزديك‌ترين پادگان‌ها مراجعه كنند.